sobota, 12 maja 2018

5 pomysłów na przedwakacyjny speaking - ahoj przygodo!


Dzień dobry! J
Jak pewnie zauważyliście ostatnio trochę mniej mnie na blogu, ale nie zapomniałam o nim i o Was całkowicie. Don’t worry J Dziś wracam z wyjątkowym wpisem. Wyjątkowym, bo jest on częścią akcji High5. Mam nadzieję, że ta nazwa nie jest Wam już opcja. Wspólna akcja blogujących anglistek, tym razem piszemy o podróżach J Koniecznie przeczytajcie mój wpis, a pózniej odwiedzcie kolejne blogi, do których linki znajdziecie poniżej.

Podróże, podróże , podróże…jak można ich nie kochać? A co bardzo przydaje się podczas zagranicznych wypraw? Język obcy oczywiście.  Znajomość angielskiego bardzo często się przydaje.
Pomysły i materiały, o których Wam napiszę i z którymi się podzielę powstały z myślę o grupach dorosłych, których uczę (poziomy od A2 do B1), ale myślę, że z powodzeniem można je wykorzystać w młodszych grupach wiekowych.Na pierwszy rzut serwuje zadanie związane z restauracją. Tym razem dialogi restauracyjne w nowej odsłonie, bo w formie domino :) Karty ze Start i Finish wykładamy na stole. Resztę kart rozdajemy między graczy. Uczniowie dopasowują karty wg liczb. Jedna osoba czyta pytanie, a kolejna - dokładająca kartę - odpowiada na pytanie. Zachęćcie uczniów do rozwijania swoich odpowiedzi, nie tylko poprzez jedno słowo.


Warto korzystać również z oryginalnych menu, które można znaleźć na stronach www rożnych restauracji. Polecam też kawiarniane menu.
Do odgrywania scen hotelowych przygotowałam nowe karty. Karty zwierają streszczenie sytuacji w języku polskim - uczniowie muszą odegrać scenkę. Albo układają samo pytanie do osoby z recepcji, albo odgrywają scenki w parach.Rzeczy, o które często pytamy lub pytają Nas obcokrajowcy na ulicy. Kierunki, ale nie tylko :)

Tym razem sytuacje w formie prezentacji PowerPoint. Każdy slajd to inna sytuacja. Zadaniem ucznia jest wcielić się w rolę turysty i zadać pytanie. Inny uczeń może odpowiadać.


Wszystkie materiały pobierzecie tu DOWNLOADA teraz koniecznie zajrzyjcie na blogi pozostałych Dziewczyn biorących udział w akcji High 5 :) 

Pomysły przy tablicy -
Biwakowanie w 5 odsłonach

14 komentarzy:

 1. Jak zwykle, pomysły bardzo praktyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra pomysły:) Skorzystam na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysły i swietnie przygotowane materiały! Thanks!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja! :D Na pewno wykorzystam z moimi uczniami Twoje pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Domino z sytuacjami w restauracji jest super! Właśnie drukuję :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy13 maja, 2018

  Dzięki za te pomysły. Sytuacje w hotelu będą szczególnie użyteczne na lekcje z dorosłymi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile speakingu :O Jestem pod mega wrażeniem! Dziękuję za tyle świetnych pomysłów :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie wspaniałe, ale moje ❤️ serce należy do... Domina! Ten aspekt ruchowo-manipulacyjny, układanie elementów w całość przy całkowicie praktycznej korzyści w rozwoju języka ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ mi się zachciało gdzieś wyjechać, a materiały na speaking są zawsze na wagę złota!

  OdpowiedzUsuń
 10. Speaking - luuuuubię to! Stawiam na mówienie na swoich zajęciach, więc Twoje pomysły na pewno wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dokładnie tego potrzebowałam na jutro, dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomysły i świetnie przygotowane materiały :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super pomysły i świetnie przygotowane materiały.

  OdpowiedzUsuń