piątek, 22 lipca 2016

Mime-draw-describe

Czasem zdarzają się sytuację jak np. zastępstwo w innej klasie lub na lekcję przychodzi garstka uczniów. Kto nie lubi kalamburów? Jedni trochę mniej lubią pokazywać, ale wolą rysować, a w tej wersji gry jest jeszcze możliwość opisywania słowa. Każdy powinien wybrać coś dla siebie ;) 

Stworzyłam 42 karty do wykorzystania z dziećmi w klasach od 1-3, choć to tak naprawdę zależy od poziomu uczniów. Jeśli na karcie pojawia się słowo, którego Wasi uczniowie nie znają kartę można odłożyć. Każdy kolor oznacza coś innego:


1 - GREEN - MIME 

2- BLUE - DRAW

3- RED - DESCRIBE
Zasady ustalcie wspólnie z uczniami. 
Klasę najlepiej podzielić na grupy. Przedstawiciel grupy podchodzi do tablicy, bierze karty i przedstawia słowo. Możemy pozwolić mu samemu pozwolić wybrać sposób przedstawienia słowa, ale możemy również losować kartkę z numerem (przygotować pojemnik, do którego wrzucimy dużą ilość karteczek, na których są napisane liczby od 1 do 3). Co do punktacji to ja za każdą poprawną odpowiedz dawałabym jeden punkt dla grupy, choć może w młodszych grupach doceniłabym bardziej, że ktoś stara się opisać wyraz (wtedy bez opcji losowania numeru) i za opis i odgadnięcie przez grupę dałabym 2 pkt.
Czas, ważny jest czas. Minuta? a może tylko 30 sekund? Zdecydujcie sami. Do odmierzania można wykorzystać klepsydrę, jeśli macie. 

Jeśli Wasza grupa nie radzi sobie jeszcze z opisywaniem słów, zamiast opcji "describe" kolor czerwony może oznaczać pokazywanie lub rysowanie. Albo, w przypadku gdy losujemy numer, dowolność techniki - uczeń sam decyduje w jaki sposób chce zaprezentować słowo.Wydrukowałam karty na papierze technicznym, dlatego też, bez ryzyka przebijania, mogłam pozwolić sobie na tło. 
Wszystkie obrazki pochodzą se strony http://sweetclipart.com/

10 komentarzy:

 1. Fantastyczne! U mnie kalambury też czekają na obrobienie i publikację, przy czym bez takich ślicznych obrazków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne! W takich sytuacjach żałuję, że nie pracuję ze starszymi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Na pewno warto mieć pod ręką:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi, thank you for your wonderful work! I have a problem with this link, when I click on download, it opens the freepik page.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hi , again. Please disconsider the message about the problem with the link. I clicked on the wrong link. I am Brazilian, and I need to translate the blog from Polish into Portuguese. Sometimes the tranlation is not very good. Thanks again for your wonderful work.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi! Here comes the link https://drive.google.com/drive/folders/0Bx-s4BGFdGNBOEtDS3MySHo4T0U

  I am going to write my new posts in English :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I can't wait! I haven't heard from you for such a long time :(

   Usuń