sobota, 14 maja 2016

My daily routine - memory game

Właśnie omawiam z 8-latkami dział "My daily routine". Poznajemy nazwy codziennych czynności, opowiadamy co robimy każdego dnia i uczymy się podawać czas.

Przygotowałam karty do memory game.
Zanim przejdziemy do gry rozkładam karty obrazkowe na ławce/dywanie, a odwrócone karty ze zdaniami układam na kupce obok. Uczniowie po kolei biorą jedną kartę, czytają i dopasowują do obrazka.

Oprócz memory game karty wykorzystałam do poćwiczenia godzin.
Przygotowałam małe kawałki karteczek samoprzylepnych. Dałam je jednemu uczniowi i mówiłam zdanie np. "I get up at seven o'clock.". Zadaniem ucznia było zanotować godzinę i przykleić karteczkę do odpowiedniej karty. Pózniej ten uczeń mówił inne zdanie koledze/koleżance i tak łańcuszkiem zapisywaliśmy godziny i łączyliśmy je z czynnościami. Bardzo im się to podobało :)

Wszystkie obrazki pochodzą ze strony http://www.freepik.com/ .

Jeśli chcielibyście wykorzystać jakieś tło do kart polecam te: 
Wszystkie karty do pobrania TU/ download HERE

10 komentarzy:

 1. Nie ziemskie a poprostu odlotowe. Dziekuję za możliwość dzielenia.
  Czy można zapytać w jakim programie to robisz?
  Pozdrawiam
  Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karty robię w programie PicMonkey, a obrazki pochodzą ze strony, którą podałam w źródle - freepik.com. Cieszę się, że się podoba:))

   Usuń
  2. Rozumiem , ze najlepiej wykupić dostęp do platformy bo tak to tylko na tydzień za free?
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Dostęp do podstawowej wersji programu jest darmowy cały czas :) Ten okres 7 dni dotyczy royale membership, można skorzystać z takiego bezpłatnego tygodniowego dostępu.

   Usuń
 2. Znowu super materiały! Już nie mogę się doczekac jak je wydrukuję. Tym razem spróbuję z tłem:-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie dzięki za inspiracje, uczę rosyjskiego i szukam na stronach dla anglistów, bo o rusycystach nikt nie pomyślał, szukam też na stronach rosyjskojęzycznych. Mój angielski jest mocno podstawowy, ale to zmusza mnie do nauki, tak że potrzeba matką wynalazków. Marzy mi się stworzenie takiego miejsca w sieci przyjaznego rusycystom, zbieram linki do wszystkiego, co uda mi się znaleźć w przepaściach internetu i próbuję je segregować pod kątem przydatności. Pozdrawiam pasjonatów, Izabela Skrzypek, świętokrzyskie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że moje są dla kogoś inspirujące :)
   Wiem, że z niektórych moich materiałów korzystają nie tylko nauczyciele języka angielskiego, ale też niemieckiego i hiszpańskiego, a może teraz i rosyjskiego? :) Niektóre z materiałów, które nie mają podpisów można wykorzystać w nauce wszystkich języków. Polecam Dobble! Sama uczę się od niedawna hiszpańskiego i z moimi dobble uczyłam się owoców po hiszpańsku ;)

   Usuń
 4. Dobble sprawdziłąm z uczniami. Lepszej teraz gry dla nich nie ma.... Bardzo lubią grać. Dziekujemy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne. Bardzo dziękuję. Uczniowie są bardzo zadowoleni i chętnie uczestniczą w zajęciach :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Great post.

  OdpowiedzUsuń