wtorek, 29 listopada 2016

Sam and Lucky: Snow Day - worksheets

Czy znacie kanał Little Fox na yt?
Zakochałam się w serii krótkich filmików Sam and Lucky, które od pewnego czasu wykorzystuje na zajęciach.
Filmiki są bardzo krótkie, bo trwają ok.2 minut. Przedstawione historyjki są proste. Użyte słownictwo i struktury nie są zbyt skomplikowane dla dzieci, a tematy są bardzo ciekawe (Snow Day, The Perfect Pet, The Vet's Office itp.). Głównymi bohaterami są chłopiec o imieniu Sam oraz jego pies Lucky.

Jako, że doczekaliśmy się (w końcu?) śniegu, w tym tygodniu na zajęciach wykorzystam odcinek "Snow Day".


Przygotowałam karty obrazkowe oraz zdania. 
Zadaniem uczniów będzie ułożyć karty obrazkowe w poprawnej kolejności oraz dopasować do nich zdania (słowa postaci z filmu). Trzy karty nie mają podpisów. 

Karty można układać po pierwszym obejrzeniu filmiku, ale można również zrobić to nieco na odwrót i zrobić to przed obejrzeniem video, a w pózniej tylko sprawdzimy, czy uczniowie mieli racje co do poprawnej kolejności zdarzeń. 

Do filmiku przygotowałam również trzy różne ćwiczenia: numerowanie obrazków w kolejności, w której występują w filmie, dopasowywanie zdań do obrazków oraz wpisywanie kto powiedział dane słowa. 
8 komentarzy:

 1. Jaki poziom dla 3 klasistów nada się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykorzystam z zerówką i klasami od 1-3. Zerówce odpuszczam niektóre sentence cards (a niektóre im czytam i oni dopasowują). W pierwszej klasie zdania czytam za nich, oni dopasowują do kart i robią ćwiczenie 1 (ordering) i 2 (matching). A w klasach 2 i 3 dodatkowo ćwiczenie "Who says...?"

   Usuń
 2. Dziękuję :) Nie znałam tego...

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja przychodzę z pytaniem technicznym. Dosłownie. Jak robisz karty pracy? W PicMonkey? Bo ja chciałabym zrobić i nie wiem, jak się za to zabrać...Dopomóż :):) Moze nawet jakiś tutorial? :):):) Taki krok po kroku :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PicMonkey i Paint. Przygotowuje właśnie tutorial, ale nie typowy pod karty, a pod gry, ale pewnie znajdzie przełożenie na tworzenie kart. Myślę, że w tym tygodniu powinien być gotowy :) W komentarzu nie da się tego opisać, za dłuuugie ;)

   Usuń
 4. Bardzo Ci dziękuję za te zadanie, jest świetne! Dzieci z 3 i 4 klasy je uwielbiają! i chcą jeszcze:)jak czasu starczy to wezmę się za to i prześlę:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, dzięki! Czy będzie więcej ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie przygotowuje kolejne ćwiczenia do filmików na nadchodzące zajęcia. Podzielę się na pewno :)

   Usuń