piątek, 11 listopada 2016

Clothes&Accessories - Kaboom

O ubraniach pisałam już kilka razy (tu i tutaj).
Teraz ten temat wprowadzam z inną grupą, więc wykorzystuje ubiegłoroczne materiały, ale jak zawsze dodaje coś nowego.

Tym razem padło na grę Kaboom. 

Oto karty, które wykorzystam do gry. Nie trzeba wykorzystać ich wszystkich. Można wybrać słownictwo, którego się uczyliście. Nazwy ubrań się powtarzają, zrobiłam to celowo zgodnie z myślą, że im więcej razy dane słówko zostanie głośno powtórzone tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie zapamiętane. Przy dużej ilości kart z ubraniami bomby można wydrukować podwójnie.


Pictures by 

Karty wycinam, przeplatam karty ubrań z kartami kaboom i układam z nich stosik. Uczniowie kolejno biorą pierwszą kartę z góry i ją nazywają (ja wymagam podania nie tylko nazwy, ale też użycia jakiegoś przymiotnika, chociażby koloru). Jeśli nazwa jest poprawna uczeń zatrzymuje kartę i tym samym zdobywa punkt. Jeśli odpowiedz jest błędna poprawiamy ucznia i wkładamy kartę z powrotem do kupki (celujemy w środek). Jeśli uczeń trafi na kartę kaboom musi oddać jedną kartę (traci punkt) i karta kaboom jak i karta z ubraniami ląduje gdzieś na boku. W oryginale gry jest tak, że uczeń traci wszystkie karty, ale taką wersję gry moi uczniowie zbyt przeżywali i trochę zmieniłam zasady.

Gra sprawdza się super w każdym przedziale wiekowym. W zeszłym tygodniu grałam z gimnazjalistami, tyle, ze z innym słownictwem.

Kaboom można też zrobić za pomocą patyczków:
Na wasze życzenie dodaje pustą planszę, aby ktoś chciał dodać inne słownictwo (niestety kwadraciki nie są poukładane super równiutko, ale dacie radę;)). Ściągamy przez zapisanie grafiki.5 komentarzy:

  1. O ileż to szybsze od przyklejania mini-obrazków na patyczki... Hihi, tak wyglądało moje pierwsze kaboom dla pierwszaków, potem już nie chciało mi się tego powtarzać. Super pomysł i jaka obfitość!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super materiały 😂 Mam jeszcze jedną prośbę czy mogłabyś dodać planszę bez obrazków żeby można było sobie dorobić inne słówka w razie potrzeby... Dziękuję

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow super! Dziękuje super gra

    OdpowiedzUsuń