Czy znacie
BrainBox i korzystacie z nich na zajęciach?
Mam BrainBox - Animals i jestem bardzo zadowolona z kart. Korzystam z nich z uczniami w różnym wieku. W zeszłym miesiącu wykorzystałam je z 3 kl. (SP) przy okazji stopniowania przymiotników i porównywania zwierząt (waga, prędkość, wzrost, siła itp).
Zestaw zawiera:
- dwustronne karty: na pierwszej stronie są obrazki zwierząt + informacje o nich, a na drugiej znajdują się pytania (8) dotyczące pierwszej strony,
- specjalna kostka z ośmioma oczkami
- klepsydra, która odmierza czas, który ma uczeń na przyjrzenie się obrazkowi.
Zainteresowały mnie inne zestawy BrainBox, ale ponieważ są dość drogie postanowiłam zrobić własne używając grafiki ze strony freepik.com.
Karty drukuję dwustronie (obrazki + pytania). Używam papieru technicznego, karty laminuje i następnie wycinam.
Pierwszy zestaw, którym podzielę się dziś dotyczy miejsc, a pytania są dość proste (kolory, liczby, położenie miejsc, czasem czynności).
Kolejny będzie dotyczył osób (wygląd zewnętrzny, ubrania, czynności, emocje).
Bardzo ważny jest sposób wydruku. Drukujemy tak, aby odpowiednie karty nachodziły na siebie (obrazki + pytania). Moja drukarka nie ma duplexu, więc kartki musiałam w odpowiedni sposób odwrócić.
Na kartach znajduje się 6 pytań, więc można wykorzystać zwykłą kostkę do gry. Zamiast klepsydry proponuje wykorzystać stoper.
Uczeń losuje jedną kartę i ma ileś sekund (ustalamy wspólne czas i go odmierzamy) na przypatrzenie się obrazkowi i zapamiętanie wszystkich szczegółów. Może to być 10 sekund, ale możemy dać uczniom trochę więcej czasu. Po upływie tego czasu, zabieramy kartę, uczeń rzuca kostką, a nauczyciel lub inny uczeń czyta pytanie o numerze zgodny z ilością wyrzuconych oczek. Uczeń musi odpowiedzieć na pytanie dotyczące obrazka.
Gra pasuje idealnie na zajęcia indywidualne lub w małych grupach.
DOWNLOAD