poniedziałek, 5 czerwca 2017

Guessing game - gra na czerwcowe zajecia

Tak jak obiecałam gra "Who am I?" doczekała się kontynuacji i rozszerzenia.
Przygotowałam serię nowych kart, które w połączeniu mogę stworzyć jedną, wielką grę. 

Who am I? - "Pretend to be..." --? uczeń losuje kartę i musi udawać, że jest kimś/czymś wymienionym w poleceniu. Reszta grupy lub jego drużyna zgaduje. 

Draw it - uczeń losuje kartę i rysuje dany przedmiot. Zgadujemy. 

Make a noise - uczeń losuje kartę i wydaje dzwięk zwierzęcia/przedmiotu/osoby podanej w poleceniu. Ważne, aby to był sam dzwięk, bez pokazywania czynności. Będzie za łatwo. 

Do it! - uczeń losuje karty i wykonuje polecenie. Polecenia są różne "Wymień/Połóż/Dotknij/Biegnij". Nie jest to część, w której zgadujemy. 

Moja rady:

⏩podzielić uczniów na drużyny

⏩drużyny, w każdej rundzie, wybierają jednego reprezentanta grupy (za każdym razem kogoś innego), osoba to losuje kartę i pokazuje czynność, a zgaduje tylko jego/jej drużyna. Drużyny przeciwne siedzą cicho i obserwują. 

⏩ustalamy czas na wykonanie czynności. Moim zdaniem 30 sekund powinno spokojnie starczyć. Może nawet 20 sekund. Ustalcie czas wspólnie z grupą. 

⏩ustalamy punktację. Za odgadnięcie hasła przez drużynę lub poprawie wykonane polecenia z karty "Do it" na konto drużyny przybywa 1 punkt. Opcjonalnie: jeśli drużyna nie odgadnie hasła/nie wykona zadania w określonym czasie, każda drużyna przeciwna otrzymuje punkt. 

⏩do gry zabieramy karty, w których pojawia się słownictwo, które uczniowie powinni znać tj. takie, które pojawiało się na zajęciach. Jeśli zdarzy się jednak, że uczeń nie pamięta co oznacza jakieś słowo szepczemy mu je do ucha. 


6 komentarzy: