czwartek, 15 czerwca 2017

Look and remember- game

Czy znacie BrainBox i korzystacie z nich na zajęciach?

Mam BrainBox - Animals i jestem bardzo zadowolona z kart. Korzystam z nich z uczniami w różnym wieku. W zeszłym miesiącu wykorzystałam je z 3 kl. (SP) przy okazji stopniowania przymiotników i porównywania zwierząt (waga, prędkość, wzrost, siła itp).


Zestaw zawiera: 
 • dwustronne karty: na pierwszej stronie są obrazki zwierząt + informacje o nich, a na drugiej znajdują się pytania (8) dotyczące pierwszej strony,
 • specjalna kostka z ośmioma oczkami 
 • klepsydra, która odmierza czas, który ma uczeń na przyjrzenie się obrazkowi. 
Zainteresowały mnie inne zestawy BrainBox, ale ponieważ są dość drogie postanowiłam zrobić własne używając grafiki ze strony freepik.com.

Karty drukuję dwustronie (obrazki + pytania). Używam papieru technicznego, karty laminuje i następnie wycinam. 

Pierwszy zestaw, którym podzielę się dziś dotyczy miejsc, a pytania są dość proste (kolory, liczby, położenie miejsc, czasem czynności). 

Kolejny będzie dotyczył osób (wygląd zewnętrzny, ubrania, czynności, emocje).

Bardzo ważny jest sposób wydruku. Drukujemy tak, aby odpowiednie karty nachodziły na siebie (obrazki + pytania). Moja drukarka nie ma duplexu, więc kartki musiałam w odpowiedni sposób odwrócić.
Na kartach znajduje się 6 pytań, więc można wykorzystać zwykłą kostkę do gry. Zamiast klepsydry proponuje wykorzystać stoper.

Uczeń losuje jedną kartę i ma ileś sekund (ustalamy wspólne czas i go odmierzamy) na przypatrzenie się obrazkowi i zapamiętanie wszystkich szczegółów. Może to być 10 sekund, ale możemy dać uczniom trochę więcej czasu. Po upływie tego czasu, zabieramy kartę, uczeń rzuca kostką, a nauczyciel lub inny uczeń czyta pytanie o numerze zgodny z ilością wyrzuconych oczek. Uczeń musi odpowiedzieć na pytanie dotyczące obrazka.

Gra pasuje idealnie na zajęcia indywidualne lub w małych grupach. 

 DOWNLOAD


7 komentarzy:

 1. Dominika jak zwykle Twój wkład czasu i pracy w stworzenie tańszej wersji mnie zachwyca!! Dziękuje za to, że dzielisz się z mami swoimi dziełami:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) Tanie odpowiedniki to moja działka :)

   Usuń
 2. Dziękuję, bardzo przydatna pomoc, nie mogę się doczekać kolejnych. Rozumiem, że każdy zestaw trzeba rozciąć na 6 części?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, każdą kartę (obrazek) wycinamy. 1 strona = 6 kart :)

   Usuń
  2. Jest jakaś metoda, żeby w trakcie drukowania zgrać przód i tył kart? Bo trochę mi się "rozjechały":-)

   Usuń
  3. Mi niestety też :( Teraz kombinuje przy kolejnych jak to zrobić,żeby się pokrywały idealnie. Ciężko mi to rozgryzć ;/

   Usuń
 3. Pani Dominiko, jestem pod ogromnym wrażeniem Pani bloga. Uczę angielskiego w przedszkolu i szkole podstawowej. Sama lubię tworzyć własne pomoce, korzystam z dostępnych w internecie rysunków itp. materiałów, ale takiej kolekcji zazdroszczę. Wiele pomysłów, które znalazłam u Pani znam, ale wiele jest dla mnie nowych i na pewno pomogą mi w pracy.
  BTW, jeśli robi pani tyle pomocy sama to kiedy Pani ma czas na prywatne życie ;)? A może to jakieś angloludki wycinają to za Panią po nocach? Joanna L.

  OdpowiedzUsuń