piątek, 13 lutego 2015

The Great Verb Game - powtarzamy czasy.

W dzisiejszym poście chciałam zarekomendować The Great Verb Game (wydawnictwo ELi Publishing), która jest kolejną świetną grą na powtórzenie gramatyki. Poziom trudności określa się od A2 do B1. Ja wykorzystałam na zajęciach z moimi 11-12-latkami oraz uczniami gimnazjum, a gdy tylko trafi się okazja to i z dorosłymi zagram.


W skład gry wchodzą : 
- karty, dokładnie jest ich równo sto, z czasownikami
- trzy papierowe kostki: z okolicznikami czasu, zaimkami osobowymi oraz symbolami trybów zdania.


Okoliczniki czasu obejmują czasy teraźniejsze, przeszłe i przyszłe.

Gracze kolejno rzucają trzy kostki, ciągną kartę z talii i układają zdanie zgodnie z instrukcjami z kostek.
Jeśli Wasi uczniowie nie znają jeszcze któregoś z czasu, do którego podane są okoliczniki czasu, można po prostu wyeliminować z gry tę kostkę i albo stworzyć nową z określnikami czasu lub poprosić, żeby sami wybierali w jakim czasie chcą stworzyć zdanie i dodawali określniki czasu.

Gra na stronie ettoi.pl kosztuje niecałe 40 zł, ale gwarantuje, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Co dla mnie liczy się bardzo - jest to gra, którą wykorzystam z szerokim gronem uczniów, począwszy od szkoły podstawowej, a na 60+ skończywszy.

Jeśli ktoś ma dość cierpliwości, drukarkę, a w niej kolorowy tusz i laminator taką grę można dość szybko stworzyć samemu.

Kostki do gry można pobrać z tuPo kliknięciu linka kostka może wydawać się mała, ale gdy przy opcji drukowania wybierzemy wydruk na całą stronę kostka robi się automatycznie większa.

Określniki czasu (now, at the moment, usually, never, yesterday, ever/never itp.), tryby zdania (znak zapytania, kropka, minus) i zaimki osobowe można napisać samemu markerem po wydruku lub wydrukować i przykleić. Fajnie jakby kostki wydrukować na kolorowym papierze, każda inny kolor.

Świetne karty z czasownikami można pobrać tu , jest ich ponad 60. Karty są podpisane.

Jeśli wolelibyście takie niepodpisane to można pobrać stąd .

Drukujemy, laminujemy, wycinamy i GRAMY ! :) 

Enjoy :) 

1 komentarz:

  1. Posiadam tę grę, godna polecenia. Gdy się znudzą czasowniki, można podmienić karty. Dzięki za przydatne linki.

    OdpowiedzUsuń