poniedziałek, 16 marca 2015

Puzzle

Uwielbiam puzzle pod każdą postacią. Wykorzystuje je też na swoich zajęciach z dziećmi.

Niedawno zakupiłam nowe, a oto pierwsze z nich


Zestaw składa się z 16 dwuczęściowych puzzli. Zawierają one wyrazy takie jak: boat, rocket, telephone, egg, cup, ice cream, apple, ball, house, clock, balloon, kettle, cake, kite, sun i key. Puzzle wykorzystuje na rózne sposoby i w róznych celach. Nie tylko mogą one służy nam jako powtórzenie słownictwa, ale można też je wykorzystać do jego wprowadzenia. Z łatwością zastąpią nam one flashcardy i można bawić się z nimi na podobnych zasadach (What's missing? /  Run/Crab walk/Swim/Fly to.../ Snap...

Bawimy się również w guess what? ,czyli opisujemy przedmioty znajdujące się na obrazkach i zgadujemy, o które chodzi. 
Młodsze dzieci mogą tworzyć proste konstrukcję z czasownikiem "to be" i opisywać rzeczy prostymi zdaniami, np. It's a cup. It's yellow. It's small. 

Oprócz wyżej wymienionych zabaw, można zagrać też w memory game (picture and word cards). Kolejnymi puzzlami są  My Activity Pack - Word Building (sklep


Ogromny zestaw puzzli składający się z aż 220 elementów = 60 wyrazów z róznych kategorii
(zwierzęta, środki transportu, jedzenie, ludzie, przedmioty domowe itp.) . Są to 3-5-literowe wyrazy, przy czym każda literka to osobny element. 
Puzzle są kolorowe, pięknie ilustrowane, aż chce się układać :) 

A tu kilka przykładów:

I co jest świetne, do puzzli zostały dołączone dwie książeczki, w których jest mnóstwo świetnych ćwiczeń ze słownictwa ujętego na puzzlach i nie tylko. Na pewno wykorzystam ze swoimi uczniami ! 

Z jedną z moich uczennic układałyśmy puzzle na zajęciach i opisywaliśmy te rzeczowniki ("to be", "can" "has got"). Najpierw segregowałyśmy elementy i wrzucałyśmy do ustalonych wcześniej kategorii. Próbowałyśmy zgadnąć co to jest, układałyśmy puzzle, kolejno z każdej kategorii i robiłyśmy powtórkę różnych struktur gramatycznych i słownictwa. Przy zwierzętach ćwiczyłyśmy has got oraz wyrazy takie jak np. wings, neck, przy przedmiotach domowych jak np. bed, lamp, powtórzyłyśmy prepositions1 komentarz:

  1. My activity pack zapowiada się świetnie! Trzeba będzie zainwestować.

    OdpowiedzUsuń