wtorek, 25 października 2016

Actions - Dobble

Stworzyłam nowe Dobble, które wykorzytam przy powtórce Present Continuous. 

Zasady Dobble opisywałam tu

Do zrobienia tej wersji wykorzystałam generator dobble . Jednak nie jestem w pełni zadowolona z jego działania wykorzystałam go tylko do rozpieszczenia obrazków w wersji słownej, a kółka z obrazkami zrobiłam w PicMonkey. 

Obrazki pochodzą ze stron openclipart.org  oraz  pixabay.com


Karty mogą być wykorzystane nie tylko przy powtórce Present Continuous, ale także przy nauce czasowników/czynności, a nawet Present Simple. 

Zadaniem uczniów jest znalezc wspólny element na dwóch kartach i, w przypadku gdy ćwiczymy jakiś czas, powiedzieć pełne zdania, a jeśli ćwiczymy tylko czynności nazywamy je. 


Jeśli kart wydaje Wam się za mało zawsze można wydrukować je x2 lub zagrać nie jedną, a dwie rundy. 


6 komentarzy:

 1. Generator coś dziwnego z grafiką robi, fakt. Też go już nie używam. Wystarczy tylko mieć rozkład obrazków na kartach , kiedyś chyba tu wrzucałam schemat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa przyda się jak znalazł.
  A z tym generatorem to racja jak ostatnio robiłam dobble na Halloween to zrobiłam według schematu osobno w programie graficznym bo z jakością w generatorze sie pogordzyło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Could you explain how to use the pictures? Is it a game? thanks

  OdpowiedzUsuń
 4. Could you explain yo use the pictures? Is it a game? Thank you

  OdpowiedzUsuń
 5. Yes, it's a game. My students and I love it. I use it in order to practice grammar or revise vocabulary. I recommend reading the rules: https://www.connexxion24.com/downloads/anleitungen/Anleitung---english-Dobble-18834-doc-2.pdf or watching the video https://www.youtube.com/watch?v=Hkq-_eVR8zA

  OdpowiedzUsuń