sobota, 22 października 2016

Present Perfect or Past Simple? - dominoes

Ponieważ ostatnie domino, które opublikowałam kilka dni temu (Present Continuous Dominoes) cieszyło się licznymi odsłonami i pobraniami postanowiłam iść za falą (;D) i stworzyć kolejne domino gramatyczne. Tym razem na tapecie Present Perfect i Past Simple. 

Każdy uczeń dostaje równą ilość kart, Karty "Start" i "Finish" powinny być w rękach nauczyciela, bo wiadomo, że kto ma "finish" jest na końcu, po co robić przykrość uczniom.

Uczniowie dokładają kart, najpierw jednak muszą przeczytać zdanie odmieniając czasownik w odpowiednim czasie. Starałam się dodać określniki czasu takie jak "yesterday", "a minute ago","last Saturday", "two days ago" oraz "for ten years", "today", "just". 

Ja wykorzystam grę w klasie gimnazjalnej :)


5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem absolutną fanką absolutnie wszystkich Twoich pomysłów! Cieszę się na myśl o każdym zbliżającym się długim weekendzie, żeby drukować, laminować, wycinać... Radość w czystej postaci:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Bardzo miło czytać tak pozytywne komentarze!:)
   Zajrzyj do najnowszego wpisu z gramatycznymi grami planszowymi http://waytomasterenglish.blogspot.com/2016/10/grammar-board-games.html

   Usuń
 3. Bardzo dziękuję :***, Twoje pomysły są rewelacyjne. Powinnaś pomyśleć o szkoleniach dla nauczycieli z gier.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, że udostępniasz nam swoje materiały. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń