wtorek, 21 marca 2017

Get creative! - nowy magazyn dla anglistów

Jak tylko dowiedziałam się, że coś takiego, jak Get Creative,  pojawi się na rynku, serce zabiło szybciej! Jedyny w swoim rodzaju dwumiesięcznik dla anglistów, bo przeznaczone dla tych, którzy pracują w grupach przedszkolnych oraz klasach 1-3. Tego jeszcze nie grali! 
Get Creative zapowiada się jako ocean inspiracji (wystarczy popatrzeć na nazwę:)), przydanych porad, a także gotowych materiałów. 
To nie wszystko! Przy wykupieniu rocznej prenumeraty PREMIUM otrzymacie też dostęp do sfery online, a tam materiały do druku, przydatne linki, podkłady muzyczne, a także kreator własnych pomocy. Dodatkowo, cały czas będziecie mieli dostęp do wszystkich materiałów publikowanych wcześniej. Get Creative został podzielony na kilka działów:

 Get inspired!

Do tego działu zajrzymy, aby się zainspirować. Znajdziemy tam ciekawe pomysły na zabawy edukacyjne, piosenki, zakres poznawanego słownictwa, a także gotowy scenariusz zajęć.

➽ You can do it!

Coś co na pewno przyda się wielu z Nas, którzy nie przepadają za wypełnianiem niezbędnej dokumentacji. W tym dziale znajdziemy wskazówki dotyczące planowania pracy, współpracy z rodzicami, a także rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

➽ Storytelling is fun

Dział, na który czekam chyba najbardziej. Podpowiedzi do jakich publikacji książkowych warto zajrzeć na zajęciach i od jakiej strony je "ugryźć". Ponadto, w czasopiśmie znajdziecie również nowe opowiadania, które po wycięciu i złożeniu będziecie mogli wykorzystać w swoich klasach. 

➽ Kids on stage

Obserwując różne grupy, zauważyłam, że pytania o scenariusze do przestawień powtarzają się bardzo często. Get Creative przychodzi z odsieczą. Znajdziemy w nim  proste pomysły na ciekawe przedstawienia, ale także m.in. pacynki do wycięcia lub komiksowe dymki do uzupełnienia i wycięcia. 

➽ Culture please

Bardzo lubię zajęcia kulturowe, ale zawsze brakuje mi materiałów i pomysłów, które byłyby odpowiednie dla młodszych klas. Z pomocą przychodzi Get Creative, który podpowie kreatywne pomysły na zajęcia kulturowe. 

 Make it for free!

Słyszałam, że nauczyciele wydają dużo pieniędzy na pomoce dydaktyczne...Hmmm :) 
Ten dział podpowie Nam jak zrobić coś z "niczego", a tym "niczym" będą klamerki, nakrętki, patyki , a co najważniejsze - jak zrobić coś super nie przepuszczając na to pół wypłaty :)

 No time for flashcards

Nie masz czasu na robienie, drukowanie, laminowanie i wycinanie nowych kart obrazkowych? W tym dziale poznamy pomysły na zabawy, które nie wymagają stert makulatury. 

➽ Hi Tech!

Tablica interaktywna, tablet, smartfon, aplikacje - jak to wszystko oswoić i mądrze wykorzystać na zajęciach z młodszymi dziećmi. Tego wszystkiego będziemy dowiadywać się w dziale przeznaczonym technologii.

Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie zajrzyjcie na stronę Get Creative! link

2 komentarze:

  1. Już wiem, że to będzie naprawdę inspirujący magazyn, skoro nad nim będa pracwać same mądre głowy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. O rety! Zapowiada się coś cudownego!!! Też już się nie mogę doczekać!!!

    OdpowiedzUsuń