piątek, 31 lipca 2015

Warto zaglądać - polecane blogi

Niedawno Marysia z Head Full of Ideas zrobiła zestawienie stron, na które warto zaglądać jako, że są pełne gotowców i inspiracji dla nauczycieli anielskiego. 

Ja również chciałabym polecić Wam kilka blogów,  które naprawdę są warte odwiedzin jeśli szukamy natchnienia do zajęć z dziećmi.  

Na pierwszy rzut idzie...

1. www.fullofideas.pl --> czyli blog wspomnianej już wcześniej Marysi, która jest dla mnie guru jeśli chodzi o sposób prowadzenia bloga i jego treść. Dzięki niej i jej tutorialowi nauczyłam się samodzielnie tworzyć flashcards w programie  PicMonkey. Jeśli nie macie pomysłu na piosenkę dla swoich maluchów koniecznie tam zajrzyjcie! Ona chyba na każdy temat podsunie Wam odpowiednią piosenkę lub chant. Tworzy też swoje gry, które od pierwszych sekund podbijają serca uczniów. Wszystko "produkowane" przez nią jest dopracowane do ostatniego szczegółu. Serdecznie polecam!

2. www.hummingbirdels.blogspot.com  --> blog prowadzony przez Darię podobnie do blogu Marysi jest niesamowitą inspiracją dla nauczycieli angielskiego. Na tym blogu znajdziecie pełno świetnych pomysłów na zajęcia nie tylko z dziećmi, ale też ze starszymi uczniami, a nawet dorosłymi. To od niej, we wrześniu zeszłego roku, ściągnęłam pomysł z wędką i rybkami, które do dziś robią szał! Daria wykorzystuje czasem bardzo oryginalne pomoce, czasami można by unieść brew i się nieco zdziwić "Packa na muchy na lekcji angielskiego?! Po co?!". Daj jej jakiś przedmiot, a ona znajdzie Ci jego wykorzystanie na zajęciach :) Aaaa, i jeśli lubicie prace plastyczne znajdziecie tam mnóstwo inspiracji i natchnienia do działania.  Zaglądajcie!

3. www.english-nook.blogspot.com --> długi długi czas obserwowałam i czytałam ten blog nie wiedząc, że jego autorką jest Ania, z którą wspólnie uczestniczymy na wirtualnych kawkach w grupie Nauczycieli Angielskiego. Oprócz pomysłów na zajęcia, głównie dla klas podstawówki, znajdziecie tam też opisy różnych wydarzeń z życia szkolnego, wskazówki dotyczące rozwoju nauczyciela (Ania bierze udział w wielu kursach i warsztatach, pózniej wkleja recenzje, które warto przeczytać przed wybraniem danego kursu).

4. www.www.extrovertic4kids.blogspot.com --> blog, który poznałam całkiem niedawno, a który urzekł mnie od samego początku. Już widzę szał dzieci gdy we wrześniu będziemy uczyć się słownictwa związanego z emocjami, a wszystko to z pomocami stworzonymi przed Edytę. Warto odwiedzać, czytać i czerpać inspirację.

5. www.letsreadinenglish.wordpress.com --> blog poświęcony angielskim książeczkom dla dzieci. Ponieważ w ostatnich miesiącach bardzo zainteresowałam się tym tematem i staram się przemycać jak najwięcej literatury na swoich zajęciach ten blog jest idealnym rozwiązaniem dla mnie. Niestety po każdych odwiedzinach ubożeje, bo ksiązki, których recenzję, czy też opisy możecie tam znalezc są tak cudne, że aż chce się je mieć w swojej biblioteczce.

6. www.peekabooenglish.wordpress.com --> kolejne, całkiem świeże odkrycie. Ostatnio pojawia się tam coraz więcej świetnych kart obrazkowych, gier i mnóstwo innych pomysłów na zajęcia z Naszymi najmłodszymi uczniami. Poza tym, Dorota dzieli się linkami, które znajduje w sieci, przy czym sprawia, że kolejny wieczór jest wyjęty z kalendarza, bo przecież drukowania, laminowania i wycinania nie można odłożyć na "potem" :)


Miłej lektury!

10 komentarzy:

 1. Piękne opisy! Dziękuję za link do mnie - u mnie również znajduje się link do Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki, aż się zaczerwieniłam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję! Ja tez po weekendzie stworzę podobny wpis:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziekuje za polecenie Let's read in English. Cieszę się, ze polecane przeze mnie książki cieszą się zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie blogi znam i uwielbiam :) A w wolnej chwili zapraszam też do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie blogi znam i czytuję regularnie. Świetna robota dziewczyny. Podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę wszystkim uczniom aby jak najwięcej nauczycieli je czytało i czerpało inspirację aby lekcje języka (nie tylko angielskiego) były przyjemnością

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki wielkie za polecenie! Pozdrawiam! D.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapraszam również do mnie. Materiały w szczególności dla nauczycieli ze szkoły podstawowej.

  OdpowiedzUsuń