niedziela, 11 grudnia 2016

House Pack

Nadchodzi obiecany resource pack - HOUSE.

Pisałam o tym już kiedyś, wrzucałam wtedy karty obrazkowe, ćwiczenia oraz grę planszową.Czas na nowe materiały, dzięki którym uczniowie poznają nowe, słownictwo (coś więcej niż chair, table i door) oraz strukturę There is / There are. 

Na pierwszy rzut poszły karty obrazkowe, na bazie których można grać w różne gry i wymyślać zabawy. Kart jest w sumie 35, a wszystkie można pobrać w pliku pdf podanym pod koniec wpisu.
  
Uwielbiamy, ja i uczniowie, grać w Bingo, więc nie mogłam go pominąć. Tym razem uczniowie dostawali mała karteczki, na których pisali nazwy przedmiotów ze swoich plansz. Uczniowie losowali kartki (wcześniej robiłam szybki przegląd wyrazów i odrzucałam te powtarzające się), czytali wyraz, a kto miał dany przedmiot, zakrywał obrazek. Z inną grupą, grałam w ten sposób, że uczniowie losowali kartę (tym razem wyrazy się powtarzają), czytają wyraz, a kto ma dany przedmiot na swojej planszy musi jak najszybciej ułożyć z nim zdanie rozpocznając od There is... np. uczeń losuje słowo fridge,  a ktoś mówi There is a fridge in the kitchen. i otrzymuje kartkę, którą zakrywa obrazek. Obrazki się powtarzają, więc kartkę dostaje osoba, która szybciej powie, poprawne zdanie.
Innym, prostszym sposobem gry, jest po prostu nazywanie przedmiotów (łańcuszkiem, uczęń po uczniu) i zakrywaniu wymienionych przedmiotów.

Inną grą jest Dobble, którego karty można również wykorzystać do gry w bingo z liczniejszą grupą (plansz do gry w bingo jest 12). Dobble to gra, która polega na znajdywaniu wspólnego przedmiotu, na karcie ucznia i karcie wyłożonej na środek. W oryginalnym dobble karty są okrągłe, ale ponieważ ich wycinanie jest dość męczące przerzuciłam się na prostokąty :)Inną grą jest Guess What. Uczniowie czytają opisy przedmiotów i dopasowują do obrazka. 
Zagadki czytałam również w grupie dorosłych i odszyfrowywali przedmioty kryjące się za opisami. Memory game. 
Przed rozpoczęciem gry, uczniowie dopisują markerami (na zalaminowanych kartach) odpowiednie rodzajniki, tam gdzie jest to możliwe. 


Do materiałów dorzucam również Kaboom (zasady tutaj), które przygotowałam na szybko, przed zajęciami, więc kart nie ma wiele.


Przygotowałam również kilka ćwiczeń na strukturę There is/There are oraz słownictwo.Pictures by http://pl.freepik.com/, https://openclipart.org/ oraz http://sweetclipart.com/. 


            
Enjoy! 18 komentarzy:

 1. Jestem pod meeega wrażeniem - trudno to opisać jednym słowem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne. Akurat mam ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow ogromny zestaw! <3 Z tej żółtej planszówki regularnie korzystam jak tylko robię z kimś temat domu :D W czym robisz takie fajne karty pracy jak te do there is/there are ? W picmonkey ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mysle, ze powinnaś wydać zestaw TIMESAVERS! Widać ogrom włożonej pracy. Niedługo pewnie skompletujesz takie podsumowanie każdego działu. SUUUPEEERRR!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękujemy za ten Zestaw- jesteś Tytanem Pracy! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały zestaw na różne poziomy, grę można świetnie modyfikować na wiele sposobów: powiedzieć słówko, ułożyć zdanie, ja będę z moimi rysować na wielkim flipcharcie to na czym staną. :) Dziękować dobra kobieto!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielkie dzięki za pomoc w mojej jutrzejszej lekcji z bardzo młodą osobą :)
  Na co dzień tworzę materiały, ale dla grup starszych, dlatego, kiedy mam czasem zajęcia z młodszymi dziećmi, chętnie tu zaglądam i korzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne, dopracowane i przemyślane materiały. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeeeej jaki zestaw! Jesteś wielka!! Dziękuuuuuuje!:):)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pod wrażeniem!👑
  Dziękuję 😄

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem pod wrażeniem.👑
  Dziękuję😄

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow, many thanks!!! Naprawdę niesamowita praca!!

  OdpowiedzUsuń