niedziela, 1 stycznia 2017

True or False Cards - Past Simple

Witam Was na moim blogu w Nowym Roku! Rozpoczynam go wraz ze świeżutkimi materiałami, którymi będę regularnie (postaram się!) dzielić :)  Dziś, pod koniec wpisu, część numer 1. 

Nie przygotowałam żadnego podsumowania 2016 roku. Przerwa świąteczna w łóżku z grypą nie sprzyjała tworzeniu, ale już wracam do świata żywych, więc chociaż tak na szybko napiszę, jakie wpisy cieszyły się uznaniem czytelników i do pobierania, których materiałów zachęcam najbardziej. 

- zestaw 84 kart do gry Taboo, które, tak naprawdę, można użyć w różnych grupach wiekowych i na różnych stopniach zaawansowaniach. W oryginalnej wersji gry nie można używać "taboo words", czyli wyrazów wymienionych na karcie. Dlaczego by jednak nie zmienić zasad i nie wykorzystać gry z młodszymi/mniej zaawansowanymi uczniami? Można ustalić, że słowa te TRZEBA użyć opisując wyraz. Karty drukujemy, wycinamy raz, a używamy wielokrotnie. Ja użyłam ich chyba już w każdej grupie :) - kolejny zestaw do ćwiczenia konwersacji z młodszymi uczniami. Jedna zasada, która jest bardzo ważna. Karty są tylko punktami startowymi wypowiedzi. Jedna karta = wiele pytań i odpowiedzi.
Np.:  Are you a good dancer? How often do you dance? When do you usually dance? Who do you like dancing with? When was the last time you danced? Have you ever danced salsa? 
Oczywiście pytania dostosowujemy do poziomu i wieku uczniów. W ten sposób nie wykorzystamy wszystkich kart na jednych zajęciach i wyciągniemy więcej informacji z uczniów, tj. zmusimy ich do mówienia. 


-  zestaw gier gramatycznych wraz z kartami, które wykorzystać można na sto innych sposobów. 


Introducing yourself - cards: pack 1/ pack 2 
 - karty, element classroom routine, dzięki nim staramy się nie zapomnieć podstawowych pytań po pierwszych zajęciach :) 


- gra, którą używam jako rozgrzewkę, fajnie sprawdzi się na "luzniejszych" lekcjach czy zastępstwach
Oprócz wyżej wymienionych powstało wiele, wiele więcej. Oprócz materiałów umieszczanych na blogu od czasu do czasu wrzucam jakiś materiał do pobrania na swój fanpage. 

Robię porządki na blogu, chce go trochę udoskonalić, więc przez pewien czas nie będzie dostępna opcja zakładek, ale na pewno niedługo się pojawi i ulepszy funkcjonowanie bloga. 

Ok! Czas na nowe. 
Mam taką małą grupkę uczniów, 10-latków, którzy uczą się właśnie Past Simple. Wykorzystałam już dużo różnych fajnych materiałów, gier z tego działu,więc postanowiłam zrobić coś nowego. 
Skupiamy się głównie na mówieniu i konwersacjach, więc karty te są narzędziem do tego, aby Past Simple wykorzystywali w mowie. 

Powstał zestaw 32 kart, każda karta to zdanie w Past Simple. 
Uczniowie po kolei biorą kartę, czytają ją i muszą powiedzieć, czy dane zdanie jest prawdziwe czy fałszywe, powtórzyć je lub ewentualnie poprawić. 
Np. Uczeń bierze kartę "I ate spaghetti two weeks ago." i mówi "It's true. I ate spaghetti two weeks ago." lub "It's false. I didn't eat spaghetti two weeks ago. I ate spaghetti yesterday." 
Uczniowie tworzą zdania twierdzące i przeczące oraz wykorzystują różne okoliczniki czasu. 
Wiele razy mam do czynienia z uczniami, którzy znają gramatykę, potrafią wypełnić ćwiczenia, ale gdy przychodzi do mówienia słyszę "Ja nie wiem co powiedzieć". No to teraz już wiesz :) 

Pictures by:
openclipart.com
freepik.com
pixabay.com

4 komentarze: